• окт 7, 2021

Жовтнева афіша Національної опери України

У жовтневій афіші Національної опери України окрім цікавого та різноманітного поточного репертуару, що традиційно складається з кращих зразків світової та української класики заявлені дві грандіозні події. Це – довгоочікувана прем’єра опери «Казки Гофмана» Жака Оффенбаха (концертне виконання) та Міжнародний фестиваль Ballet UA за участі найяскравіших зірок світового та українського балету.

 

21-23 жовтня - Міжнародний фестиваль Ballet UA

Протягом трьох фестивальних днів глядачі побачать на сцені Національної опери України виступи найяскравіших зірок світового та українського балету і молодих танцівників. Це буде грандіозне свято для шанувальників мистецтва танцю, яке об’єднає на одній сцені артистів з різних країн світу - Німеччини, Франції, Великобританії, Литви, а також семи українських театрів.

Крім того, фестиваль Ballet UA стане відкритим творчим майданчиком без жанрових обмежень для яскравих, талановитих вітчизняних і зарубіжних артистів та хореографів.

В рамках фестивалю вперше відбудеться нагородження Премією «Stars. Ballet UA», яку заснувала Гільдія АРТ. Цією Премією будуть відзначені найвищі особисті досягнення вітчизняних танцівників за минулий сезон в номінаціях: найкращі соліст, солістка, дует, приз глядацьких симпатій. Претендентів на премію висували українські театри. 

Кульмінацією фестивалю Ballet UA стане Гала-концерт зірок світового балету, де разом з guest stars виступатимуть і лауреати премії «Stars. Ballet UA».

Програма фестивалю:

21 жовтня 

        -     Урочисте відкриття фестивалю Ballet UA

  • Премєра балету «Широко заплющені очі» (постановник – Віктор Іщук)
  • Другий акт балету «Данте» (постановник – Ярослав Іваненко)

22 жовтня

  • Конференція «Еволюція балету в Україні» (день)
  • Відкритий урок-репетиція для дітей із сімей постраждалих внаслідок

військового конфлікту на Донбасі (день)

  • Виступи кращих танцівників театрів України (вечір)
  • Оголошення і нагородження лауреатів Премії « Ballet UA» (вечір)

23 жовтня

  • Гала-концерт міжнародних запрошених гостей і лауреатів Премії « Ballet UA»
  • Урочисте закриття фестивалю. 

Запрошені гості: https://opera.com.ua/zaprosheni-gosti-festyvalyu-ballet-ua

Учасники фестивалю: https://opera.com.ua/uchasnyky-festyvalyu-ballet-ua

 

Художній керівник фестивалю, голова журі – народна артистка України, художній керівник балетної трупи Національної опери України ім.Т. Г. Шевченка Олена Філіп’єва.

 

 

29 жовтня – прем’єра опери Жака Оффенбаха «Казки Гофмана» (концертне виконання)

Майже через століття «Казки Гофмана» повертаються на сцену Національної опери України!

Ця опера ставилася на сцені театру на початку XX століття – вперше у сезон 1908–1909 рр., потіму 1913 році та 1927-му.

За сюжетом, головний герой опери – Гофман, романтичний митець, який шукає здійснення своєї мрії про ідеальне кохання в абсолютно різних жінках. Тут дуже багато містики, цікавих і казкових подій. Звучатиме вона мовою оригіналу – французькою.

«Казки Гофмана» мають доволі заплутану історію, оповиту таємницями і загадковими подіями.

 «В оригіналі це зингшпіль, де поєднуються спів і діалоги, але після смерті автора матеріал доповнювався та переписувався Ернестом Гіро та іншими композиторами. Там з’явилися музичні речитативи і навряд чи вони належать Оффенбаху – розповідає диригент-постановник Микола Дядюра. - У різних версіях цієї опери дуже часто змінюють місцями акти, а фінал – це взагалі величезна загадка. Він усюди різний. Ось навіть у сучасному клавірі, котрим я зараз користуюся, є два альтернативних завершення: одне зовсім коротеньке, а друге – більш ліричне, з епілогом…»

 

29 жовтня прем’єра відбудеться у концертному варіанті, але згодом вистава буде «одягнута» у костюми та декорації.

Режисер-постановник – Тоні Палмер (відомий британський режисер).

Диригент-постановник – Микола Дядюра.

Художник-постановник – Марія Левитська.

Хормейстер-постановник – Богдан Пліш.

В виконавському складі заявлені: Валентин Дитюк, Дмитро Іванченко, Тарас Штонда, Сергій Магера, Лілія Гревцова, Сусанна Чахоян, Анжеліна Швачка, Ксенія Бахрітдінова-Кравчук та ін.

 

Важливо! Квитки надходять у продаж поступово – за два тижні до заявленої дати вистави чи концерта. Національна опера України, насамперед, турбується про своїх шанувальників, тому і ввела ці невеличкі обмеження в часі придбання квитків. І це виключно для того, щоб глядачі не мали проблем з переносами вистав, або поверненням квитків. Ми всі живемо в карантинному просторі і ситуація з переходом з однієї карантинної зони в іншу, на превеликий жаль, непердбачувана.

 

В репертуарі театру можливі зміни – слідкуйте за афішею https://opera.com.ua/afisha.

 

Відповідно до діючих карантинних вимог поки незмінними залишаються - обов‘язкове дотримання глядачами маскового режиму та соціальної дистанції, а заходячи до театру необхідно пройти температурний скринінг.

 

Національна опера України завжди рада своїм глядачам! 

Новый выпуск

На этом веб-сайте используются куки-файлы, в том числе сторонние, для отправки вам рекламы и услуг в соответствии с вашими предпочтениями. Если вы хотите узнать больше или отказаться от всех или некоторых файлов cookie, нажмите здесь.
Также рекомендуем ознакомиться с политикой конфиденциальности.
Закрыв этот баннер, прокрутив эту страницу или нажав любой из ее элементов, вы согласитесь на использование файлов cookie и политикой конфиденциальности.